Project Description

Pompa ciepła VITOCAL 222-S typu Split

Kompaktowa pompa ciepła typu Split ze zintegrowanym zasobnikiem wody użytkowej Vitocal 222-S

Składa się z dwóch jednostek i wykorzystuje energię zawartą w powietrzu atmosferycznym zarówno na potrzeby ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń. Idealna zarówno do budynków nowych jak i modernizowanych.

Pompy ciepła Vitocal 222-S to doskonała instalacja grzewczo-chłodząca. Cechuje się podziałem na jednostkę wewnętrzną i najcichszą na rynku jednostkę wewnętrzną.

Karty katalogowe:

Vitocal 222-S
Kompaktowa jednostka wewnętrzna

Jej budowa pozwala na ustawienie jej zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i pomieszczeniach gospodarczych. Centrala grzewcza jest montowana fabrycznie i w każdej chwili gotowa jest do podłączenia. Oprócz zbiornika ciepłej wody zostały w niej zamontowane: wymiennik ciepła, pompa obiegowa, zawór przełączający, grupa bezpieczeństwa, elektryczny podgrzewacz przepływowy i regulator Vitotronic 200.

Komfortowa obsługa przez Internet

Urządzenie wyposażone jest w moduł VLAN Vitoconnect 100 pozwala obsługiwać pompę ciepła Vitocal 222-S za pomocą Internetu. Korzystając z mobilnej aplikacji ViCare można sterować pompą ciepła w sposób komfortowy wykorzystując również inne funkcje.

Wysoki komfort ciepłej wody

Pompa ciepła Vitocal 222-S zapewnia wysoki komfort ciepłej wody. 220 - litrowy emaliowany podgrzewacz wody podgrzewany jest przez wewnętrzną wężownicę.

Najcichsze na rynku jednostki zewnętrzne

Jednostki zewnętrzne najnowszej generacji wyróżniają się nie tylko estetycznym i ponadczasowym wyglądem. Ich wielką zaletą jest również cicha praca oraz wysokie osiągi, a także wysoka jakość materiałów i wykonania.

Pompa ciepła Vitocal 222-S - efektywne i ekonomiczne urządzenie

Do wzrostu efektywności urządzenia przyczyniły się wszystkie główne zespoły: sprężarka Scroll z regulacją obrotów, asymetryczny płytowy wymiennik ciepła, a także specjalnie zaprojektowane wentylatory.

Climate Protect++ chroni środowisko i klimat

W nowych pompach ciepła serii Vitocal 222-S zastosowano przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32 o niskim współczynniku GWP100 wynoszącym 675 (Global Warming Potential).

Czym przekonuje pompa VITOCAL 222-S?
  • Wygoda użytkowania dzięki funkcjom chłodzenia oraz grzania

  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowo-graficznym

  • Zoptymalizowane wykorzystanie prądu własnej produkcji z instalacji fotowoltaicznej
  • Wyjątkowo cicha praca urządzenia dzięki zastosowaniu technologii Advanced Acoustic Design (AAD) (model 222-S)

Właściwości produktu:
  • Atrakcyjna cenowo, kompaktowa pompa ciepła typu Split
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35)
  • Wysoki komfort korzystania z c.w.u. ze zintegrowanego zasobnika c.w.u. o pojemn. 220 l.
  • Maksymalna temperatura zasilania do 60°C (55°C przy temp. zewn. –15°C).