Project Description

Kocioł elektryczny Vitotron 100

Niezwykle atrakcyjny cenowo kocioł elektryczny, który doskonale sprawdzi się przy ogrzewaniu budynków oddalonych od sieci gazowej. Jest idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym.

Pobierz kartę katalogową
Ogrzewanie niezależne od paliw kopalnych

Urządzenia na paliwa stałe mimo iż są tanie w eksploatacji to jednak są mało komfortowe. Aby spełniały swoją funkcję należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu paliwa, a także ich czyszczeniu. Nie można również pozostawić instalacji bez nadzoru przez dłuższy czas, ponieważ grozi to zamarznięciem instalacji. Wszystkie te problemy eliminuje kocioł elektryczny. Jego zadaniem jest wspomaganie ogrzewania w sytuacjach, kiedy nie mamy możliwości uzupełnienia paliwa w kotle. Kocioł elektryczny może uruchamiać się w pełni automatyczne co jest bardzo wygodne dla użytkowników.

Prosty montaż oraz sterowanie pracą kotła

Kotły elektryczne są nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem, a także bezpiecznym i zarazem ekologicznym źródłem ciepła. Kocioł jest kompaktowy i estetyczny co pozwala na zainstalowanie go w dowolnym miejscu. Cena instalacji nie jest wygórowana i nie wymaga przyłącza gazowego ani specjalnego miejsca. Aby urządzenie mogło pełnić swoja funkcję wystarczające jest podłączenie do elektryki. Niemalże bezobsługową pracę tego urządzenia zapewnia sterowanie pogodowe.

Akumulacyjny system grzewczy

Zastosowanie kotła wraz ze zbiornikiem buforowym pozwala na komfortowe i niedrogie ogrzewanie pomieszczeń. Wykorzystując to rozwiązanie można znacznie obniżyć koszty ogrzewania elektrycznego. Automatyka kotła umożliwia również współpracę urządzenia z instalacją fotowoltaiczną. Wszystko to sprawia, że wykorzystanie kotła może okazać się naprawdę ekonomicznym rozwiązaniem.

Zalety wykorzystywania kotła elektrycznego
  • Możliwość regulowania temperatury wody w obiegu

  • Automatyczna modululacja mocy grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło

  • Możliwość współpracy kotła z dowolną instalacją

  • Sterownik pogodowy dzięki automatycznej reakcji na zmiany temperatury zewnętrznej zapewnia najbardziej energooszczędną eksploatację kotła.

  • Możliwość zaprogramowania temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach w cyklu dobowym oraz tygodniowym

  • Możliwość współpracy z kotłem na paliwa stałe lub kominkiem lub instalacją fotowoltaiczną